Taitoluisteluleirit

Pajulahti järjestää yhdessä Berit Kaijomaan ja Merja Huttusen kanssa vuosittain taitoluisteluleirejä.

Hyvä perusluistelutekniikka on äänetöntä, vaivattoman näköistä sekä molempiin rotaatio- ja liikesuuntiin tasavahvasti etenevää. Rytminvaihdos -askelharjoitteemme ovat hauskoja ja luistelijaa monipuolistavia. Hyppytekniikan harjoittaminen koostuu kehonhallintaharjoitteista; valmistautumiskaarella, ilmalennossa ja alastulossa. Piruettitekniikassa harjoittelemme oikealla kaarella pyörimistä, asennon hallintaa ja pyörimisen kiihdyttämistä. Leireillä myös tekniikka- ja sääntöluentoja.

Kaikilla taitoluisteluleireillä sisaralennus -80€.

 

Berit Kaijomaan leirit

Tekniikkaleiri I 15.-17.10.2019
Tekniikkaleiri II 22.-24.10.2019
Tekniikkaleiri III 29.-31.12.2019
Tekniikkaleiri IV 3.-5.1.2020
Tekniikkaleiri V 18.-20.2.2020
Tekniikkaleiri VI 26.-28.2.2020

320 € / leiri

Kesäleiri I 28.6.-3.7. 590 €
Kesäleiri II 4.-10.7. 645 €

Beritin leirien kohderyhmät: A- ja B -Silmut, Debytantit, Noviisit ja SM-Noviisit, Juniorit ja SM- Juniorit sekä Seniorit ja SM-Seniorit

TÄRKEÄÄ! Muistathan mainita luistelijan tason ilmoittautumisen yhteydessä

Merja Huttusen leirit

1.-3.6.  Tintit, minit, silmut, alueluistelijat 355 €
3.-6.6.  Tintit ja minit sekä aikuiset kilpailijat ja harrastajat 355 €

Huom! Tintit, minit ja silmut voivat leireillä koko leirin 1.-6.6., jolloin hinta on 590 €.

TÄRKEÄÄ! Muistathan mainita luistelijan tason ilmoittautumisen yhteydessä