Liikuntakeskus Pajulahti

Pajulahdentie 167, 15560 Nastola
keskus: (03) 8855 11
asiakaspalvelu@pajulahti.com
Sähköpostimme ovat muotoa etunimi.sukunimi@pajulahti.com.

Asiakaspalvelu palvelee:

ma-pe klo 8-16

Vastaanotto
puh. 044 7755 313
vastaanotto@pajulahti.com

Vastaanoton aukioloajat:
ma-to   7.45-19.00
pe         7.45-21.00
la          7.45-20.00
su         7.45-17.00

vko 41 vastaanoton  poikkeukselliset aukioloajat:

ti 9.10       7.45 – 16
ke 10.10   7.45 – 16
to 11.10     7.45 – 17

Kiinteistöhuollon päivystävä vahtimestari
puh. 044 7755 375

Myyntipalvelu
puh. (03) 8855 200, sales@pajulahti.com

Myyntipalvelu palvelee:
ma-pe 8.00 – 15.45

Ravintola, Kanresta Oy:
toimisto, puh. 044 7755 371, pajulahtivuorop@kanresta.fi
kahvio puh. 044 7755 370

Jäähalli puh. 044 7755 620
Uimahalli puh. 044 7755 630
Pajulahti -halli puh. 044 7755 610

Sijaintimme

Pajulahti sijaitsee itäisessä Lahdessa, noin 20. minuutin ajomatkan päässä kaupungin keskustasta. Pääkaupunkiseudulta matkaa alueelle on reilu tunti. Sijaintimme pääväylien risteyskohdassa takaa helpon lähestymisen mistä tahansa suunnasta.

Julkinen liikenne: Pajulahti sijaitsee noin 3 kilometrin päässä Nastolan kirkonkylältä, jonne paikallisliikenteen bussit (linja 4) Lahdesta liikennöivät.

Lahden seudun liikenteen aikataulut:

LSL reitit ja aikataulut

Junayhteys Helsingistä Nastolan asemalle joka on noin neljän kilometrin päässä Pajulahdesta:

VR Helsinki – NSL

Myynti ja markkinointi

Mira Puhlin

Myyntipäällikkö

Myynnin, markkinoinnin ja vastaanoton johto

+358 44 7755 201

mira.puhlin@pajulahti.com

Sari Eloranta

Kansainvälinen myynti, kansallinen jääurheilu ja erityisliikunta

Valmennuskeskus

+358 44 7755 204

sari.eloranta@pajulahti.com

Sari Mikkola

Myyntikoordinaattori

Valmennuskeskus: uinti, kamppailulajit, lentopallo, sulkapallo

+358 44 7755 210

sari.mikkola@pajulahti.com

Jonne Kemppinen

Jalkapallokoordinaattori

Valmennuskeskus: jalkapalloturnaukset ja -leirit, sekä vakiovuorot. Jefu, suunnistus.

+358 44 7755 349

jonne.kemppinen@pajulahti.com

Irina Ripatti

Myyntikoordinaattori

Valmennuskeskus: tennis, salibandy, koripallo (palvelua myös venäjän kielellä)

+358 44 7755 209

irina.ripatti@pajulahti.com

Sandra Sälke-Matilainen

Myyntikoordinaattori

Vapaa-ajan liikuntalomat ja -kurssit sekä leirikoulut

+358 44 7755 206

sandra.salke-matilainen@pajulahti.com

Arja Pusila

Myyntikoordinaattori

Tuetut lomat, vapaa-ajan liikuntalomat ja -kurssit, leirikoulut

+358 44 7755 207

arja.pusila@pajulahti.com

Elli Toivanen

Myyntikoordinaattori

Yritystapahtumat ja kokoukset, ryhmien virkistys ja -tykypäivät

+358 44 7755 208

elli.toivanen@pajulahti.com

Pirjo Tillonen

Myyntikoordinaattori

Yritystapahtumat ja kokoukset, ryhmien virkistys ja -tykypäivät (paikalla ma-to klo 10-15)

+358 44 7755 205

pirjo.tillonen@pajulahti.com

Riina Karhu

Myyntikoordinaattori

Yritystapahtumat ja kokoukset, ryhmien virkistys ja -tykypäivät

+358 44 7755 202

riina.karhu@pajulahti.com

Kati Mannila

Varauskoordinaattori

Varausmuutokset

+358 44 7755 230

varaukset@pajulahti.com

Maria Toivanen

Varauskoordinaattori

Varausmuutokset

+35844 7755 220

maria.toivanen@pajulahti.com

Tanja Keskitalo

Markkinointikoordinaattori

+358 44 7755 213

tanja.keskitalo@pajulahti.com

Vastaanotto

Sini

Vastaanottovirkailija

Vastaanoton esimies

+358 44 7755 390

vastaanotto@pajulahti.com

Riikka

Vastaanottovirkailija

+358 44 7755 313

vastaanotto@pajulahti.com

Heli

Vastaanottovirkailija

+358 44 7755 313

vastaanotto@pajulahti.com

Sanna

Vastaanottovirkailija

+358 44 7755 313

vastaanotto@pajulahti.com

Julia

Vastaanottovirkailija

+358 44 7755 313

vastaanotto@pajulahti.com

Johtoryhmä

Lasse Mikkelsson

Toimitusjohtaja, rehtori

+358 44 7755 343

lasse.mikkelsson@pajulahti.com

Mikko Levola

Valmennuskeskusjohtaja, varatoimitusjohtaja

+358 44 7755 341

mikko.levola@pajulahti.com

Marjukka Tiainen

Koulutusjohtaja

+358 44 7755 336

marjukka.tiainen@pajulahti.com

Semi Nuorala

Terveysliikuntajohtaja

+358 44 7755 344

semi.nuorala@pajulahti.com

Mira Puhlin

Myyntipäällikkö

Myynnin, markkinoinnin ja vastaanoton johto

+358 44 7755 201

mira.puhlin@pajulahti.com

Jari Tuononen

Talous- ja hallintojohtaja

+358 44 7755 320

jari.tuononen@pajulahti.com

Esko Ihamäki

Isännöitsijä

+358 44 7755 400

esko.ihamaki@pajulahti.com

Valmennuskeskus

Laura Kittelä

Tapahtumakoordinaattori

Tapahtumat ja tapahtumamarkkinointi

+358 44 7755 212

laura.kittela@pajulahti.com

Pekka Kainulainen

Tutkinnon johtaja

Valmennuksen ammattitutkinto VAT, valmennuksen erikoisammattitutkinto VEAT

+358 44 7755 345

pekka.kainulainen@pajulahti.com

Harri Suutarinen

Tennisvalmentaja

+358 44 7755 348

harri.suutarinen@pajulahti.com

Osku Kuutamo

Yläkoululeirityksen koordinaattori, valmentaja, vammaisurheilukoordinaattori

+358 44 7755 346

osku.kuutamo@pajulahti.com

Nikke Vilmi

Valmennuksen kehittäjä

+358 44 7755 364

nikke.vilmi@pajulahti.com

Rami Virlander

Valmentaja

Kestävyyslajit

+358 44 5383 057

rami.virlander@pajulahti.com

Steve Rippon

Valmentaja

Seiväshyppy

+358 44 7579 658

steve.rippon@sul.fi

Testausasema

Juha Sorvisto

Liikuntafysiologi

Kestävyystestaus

+358 44 7755 362

juha.sorvisto@pajulahti.com

Susanna Huttunen

Testausaseman sairaanhoitaja

+358 44 7755 363

susanna.huttunen@pajulahti.com

Koulutus

Hanna Barybina

Opintosihteeri nuorten koulutus, kirjastonhoitaja

+358 44 7755 394

hanna.barybina@pajulahti.com

Marja Gran

Opintosihteeri

oppisopimuskoulutus, aikuiskoulutus

+358 44 7755 395

marja.gran@pajulahti.com

Hanna Junes

Liikunnanopettaja

LPT-koulutusohjelma

+358 44 7755 331

hanna.junes@pajulahti.com

Janne Lahtinen

Liikunnanopettaja, opintojen ohjaaja, valmentaja

LPT-koulutusohjelma

+358 44 7755 351

janne.lahtinen@pajulahti.com

Janne Piitulainen

Liikunnanopettaja

+358 44 7755 329

janne.piitulainen@pajulahti.com

Jouni Sihvonen

Opettaja

Ft, HAT-koulutusohjelma

+358 44 7755 340

jouni.sihvonen@pajulahti.com

Katja Väisänen

Liikunnanopettaja

HAT-koulutusohjelma

+358 44 7755 339

katja.vaisanen@pajulahti.com

Katja Hautaniemi

Liikunnanopettaja

Averett University yhteistyö

+358 44 7755 332

katja.hautaniemi@pajulahti.com

Maria Anttila

Opettaja, Liikunnan ammattitutkinto, tutkintovastaava

LAT-koulutusohjelma

+358 44 7755 335

maria.anttila@pajulahti.com

Nina Tohkanen

Liikunnanopettaja

Liikunnanohjaaja AmO, työelämäyhteistyön koordinaattori

+358 44 7755 360

nina.tohkanen@pajulahti.com

Petri Sallinen

Liikunnanopettaja

Oppisopimuskoulutus

+358 44 7755 334

petri.sallinen@pajulahti.com

Riitu Samporanta

Liikunnanopettaja

Liikunnanohjaaja AMK, terveysliikunta

+358 44 7755 327

riitta.samporanta@pajulahti.com

Tanja Väisänen

Liikunnanopettaja

Terveyden edistäminen (KyAMK University of Applied Sciences)

+358 44 7755 361

tanja.vaisanen@pajulahti.com

Virpi Remahl

Liikunnanopettaja

LitM, soveltavan liikunnan asiantuntija

+358 44 7755 350

virpi.remahl@pajulahti.com

Taloushallinto ja IT-tuki

Arja Simola

Kirjanpitäjä

Valtakunnallinen Valmennus- ja liikuntakeskus Oy

+358 44 7755 319

arja.simola@pajulahti.com

Mira Käyhty

Kirjanpitäjä

Pajulahden Palvelut Oy

+358 44 7755 316

mira.kayhty@pajulahti.com

Kaisu Myllyaho

Palkanlaskija

+358 44 7755 312

kaisu.myllyaho@pajulahti.com

Johanna Sutinen

Laskutus

+358 44 7755 317

johanna.sutinen@pajulahti.com

Kari Ihamäki

IT-tuki

+358 44 7755 374

kari.ihamaki@pajulahti.com

Liikuntapalvelut

Tuomo Nurminen

Liikunnanohjaaja

Liikunnanohjaajien esimies

+358 44 7755 369

tuomo.nurminen@pajulahti.com

Suvi Leinonen

Liikunnanohjaaja

Tanssi ja hyvinvointi

+358 44 7755 367

suvi.leinonen@pajulahti.com

Emmi Löfberg

Liikunnanopettaja

Erityisryhmät

044 7755 359

emmi.lofberg@pajulahti.com

Mirka Haasto

Liikunnanohjaaja

+358 44 7755 366

mirka.haasto@pajulahti.com

Kiinteistöpalvelut

Petri Laine

Kiinteistöpäällikkö

+358 44 7755 427

petri.laine@pajulahti.com

Leena Lehtinen

Siivouksen päällikkö

+358 44 7755 450

leena.lehtinen@pajulahti.com